Nawigacja GPS w telefonie

Wykorzystując to, że telefon mamy przy sobie niemalże w każdym miejscy producenci postanowili wyposażyć go w jeszcze jedna funkcję. Jest to nawigacja GPS.

Początkowo telefony komórkowe posiadały dodatkowo dołączany moduł, który umożliwiał korzystanie z nawigacji. Był to nadajnik służący do odbierania sygnałów z satelity. Rozwiązanie takie było nieco mało funkcjonalne, gdyż dodatkowy moduł nie dość, że generował dodatkowe koszty, to też zwiększał wielkość telefonu. Nie przeszkadzało to jednak w coraz większej popularności telefonów z nawigacją GPS wśród użytkowników.

Z czasem producenci zaczęli umieszczać w telefonach dodatkowe urządzenia, które umożliwiały korzystanie z nawigacji GPS bez dodatkowych modułów dołączanych do telefonu. Wiele nowych modeli telefonów jest wyposażonych w nawigację GPS. Jest to bardzo wygodne, gdyż nie potrzebujemy już tradycyjnej mapy wybierając się w jakąś podróż samochodem. Nawigacja jest przydatna nie tylko podczas wycieczek, ale również w codziennych sprawach. Ile to razy błądziliśmy po mieście szukając jakieś ulicy, czy też konkretnego numeru domu? Mając telefon z nawigacją GPS, takie problemy są już przeszłością.

Nowe telefony ponadto umożliwiają nam wgrywanie aktualnych map. Sprawia to iż nasze urządzenie, jeśli tylko o to zadbamy, może być wyposażone w najnowsze mapy. Aktualizacja oprogramowania jest o tyle ważna, iż często powstają nowe osiedla czy też nowe odcinki dróg, które mogły nie zostać uwzględnione w poprzednich wersjach map.