Wbudowany aparat fotograficzny

Dla wielu użytkowników (zwłaszcza młodych osób) istotną cechą telefonu jest wbudowany aparat fotograficzny. Wraz z upływem czasu wbudowane aparaty mają coraz to lepsze parametry. Początkowo zdjęcia wykonywane z telefonów komórkowych posiadały tak niewielką rozdzielczość, iż jedynym sensownym rozwiązaniem było oglądanie ich na małym wyświetlaczu komórki. Dzisiaj zarówno rozdzielczość jak i jakość zdjęć wykonywanych aparatami telefonicznymi jest o wiele lepsza. Bez żadnych wątpliwości zdjęcia te można oglądać na monitorach komputerów, czy też wywoływać u fotografa.

Zwróćmy uwagę na to, iż reklamowana przez producentów wielkość matrycy nie zawsze jest parametrem od którego zależy jakość wykonanego zdjęcia. Telefony komórkowe bez problemów potrafią wykonywać zdjęcia o wielkości 5mPix. Nie oznacza to jednak, iż zdjęcie takie będzie tak samo dobre jak  to wykonane tradycyjnym aparatem o matrycy 5Mpix. Oprócz wielkości matrycy istotne znaczenie mają również inne elementy optyczne. Zanim zdecydujemy się na zakup telefonu z wbudowanym aparatem warto poszukać w Internecie przykładowego zdjęcia wykonanego przez ten model. W ten sposób najlepiej będziemy w stanie ocenić jakość wykonywanych zdjęć.

Warto również zwrócić uwagę, czy telefon jest wyposażony w lampę błyskową. Jest to bardzo przydatne gdyż często niewystarczające oświetlenie nie pozwala nam na zrobienie dobrego zdjęcia.