Wybór producenta komórki

Na rynku telefonów komórkowych mamy do wyboru wiele różnego rodzaju firm. Do każdej firmy są przyporządkowane poszczególne wady i zalety. Nie dajmy jednak zwieść się stereotypom i pamiętajmy o tym, iż poszczególni producenci telefonów komórkowych ciągle pracują nad swoimi urządzeniami starając się je ulepszać.

Jedne firmy mogą stale się rozwijać, starając się w kolejnych modelach telefonów o poprawienie wcześniejszych błędów, inni natomiast mogą spocząć na laurach i nie przykładać się do nowości rynkowych, z aż tak dużym zapałem jak miało to miejsce kiedyś.

Firma Nokia zawsze słynęła z funkcjonalnych i wytrzymałych telefonów. Dobre wykończenie obudowy, wytrzymała bateria i duża bezawaryjność, są to zalety które można przypisać produktom tej firmy.  Z drugiej jednak strony telefony te są stosunkowo drogie. Telefony te nie są również wyposażone w taką ilość dodatkowych funkcji jak produkty konkurencji w podobnej kategorii cenowej.

Drugim z popularniejszym producentów jest firma Sony Ericsson. Są to telefony stosunkowo niedrogie jak na ilość dostępnych w nich funkcji. Są to przede wszystkim produkty skierowane do młodych ludzi ceniących sobie gadżety. Niemalże w każdym z tych telefonów możemy odnaleźć aparat cyfrowy, kamerę video, odtwarzacz plików MP3, odtwarzacz filmów i wiele innych. Taka ilość dodatkowych funkcji sprawia, iż bateria w tego rodzaju telefonach nie wytrzymuje, nie dla każdego użytkownika jest to jednak na tyle istotna wada.